2Pikes Peak Road Runners

Colorado Springs, Colorado


       2002 Winter Series I Fox Run - 10K

           Results Sorted By Age Groups

                  Male Age Groups

                 Male: 0 - 14 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  15 - 19 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Adam Danielson            18     0:46:07   Pine Creek    
  2     Larry Witte               18     0:47:26   Pine Creek    
  3     Jason Walker              17     0:51:25   
  4     Matt Moscoso              19     0:57:10   
  5     Major Sizemore            16     0:59:52   Mesa Ridge    
  6     Larry Serrone             15     1:07:46   Mesa Ridge    

                Male:  20 - 24 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Matt Mosman               23     0:41:23   

                Male:  25 - 29 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Garrett Tanacone          25     0:46:24   
  2     Matt Sherman              29     0:51:33   Clydesdale    
  3     Gary Van Guilder          27     0:55:26   
  4     Jamie Adams               29     0:57:26   

                Male:  30 - 34 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Eric Peterson             30     0:43:43   
  2     Brian Kates               30     0:45:03   
  3     Doug Serson               32     0:46:02   
  4     George Nagy               31     0:52:25   
  5     Todd Burgess              32     0:52:34   
  6     John Schwenk              32     0:53:45   
  7     Jonathan Fitton           32     0:54:12   
  8     John Hann                 34     0:55:32   
  9     Kevin Wilder              34     0:56:21   
 10     Robert Gully              32     1:01:36   Clydesdale    
 11     Kevin Stacuzzi            31     1:05:57   
 12     Paul Looney               34     1:14:08   

                Male:  35 - 39 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Mark Phillips             37     0:46:11   
  2     Neal Taylor               39     0:47:46   
  3     Marc Kipp                 39     0:51:31   
  4     Robert Castaldi           35     0:52:53   
  5     Clint Rasic               36     0:55:09   
  6     Jeff Angus                36     0:55:34   
  7     Keller Russell            35     0:58:16   
  8     Ross Barnhart             38     0:59:26   
  9     Kenneth Stauffer          39     1:00:37   
 10     Dan Arnold                37     1:01:34   Clydesdale    
 11     Jeff Van Bemden           38     1:10:27   

                Male:  40 - 44 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Mark Koch                 42     0:47:42   
  2     Randy Rodman              40     0:48:15   
  3     John Goodloe              40     0:50:04   
  4     Ben Valdez                41     0:50:30   
  5     Walter Sargent            43     0:51:56   
  6     John Pugsley              41     0:53:29   
  7     Robin Fontenot            41     0:55:03   
  8     David Wick                41     0:56:58   
  9     Christian Murdock         40     0:57:43   
 10     Lee Burton                41     0:58:53   
 11     Mark McMillen             43     0:58:58   
 12     Victor Olguin             44     0:58:59   
 13     Ken Edwards               44     0:59:24   
 14     Kevin Angell              41     1:02:29   Doherty       
 15     Greg Leger                41     1:08:21   
 16     Charlie Malin             42     1:12:11   
 17     Steve Noel                41     1:22:39   

                Male:  45 - 49 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     John Victoria             47     0:45:10   
  2     Rich Hadley               46     0:46:26   
  3     Kenneth Baldrey           49     0:53:20   
  4     Dan Jensen                45     0:55:35   
  5     Randy Lindsey             48     0:56:12   
  6     Nick Leyva                47     1:00:12   
  7     Mike Olson                45     1:00:22   
  8     Ed Gleason                46     1:01:10   
  9     Steven Jennings           47     1:02:21   
 10     Richard Joy               46     1:05:04   
 11     John Crawford             47     1:13:21   Clydesdale    
 12     Jim Massa                 49     1:21:00   

                Male:  50 - 54 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Larry Miller              51     0:48:24   Incline Runner
  2     Eck Zimmermann            50     0:50:50   
  3     Ted Bidwell               52     0:53:27   
  4     James Robinson            50     0:53:31   
  5     Dave Diaz                 53     0:54:29   
  6     Dan Moyer                 52     0:57:37   
  7     David Betzler             53     0:59:33   
  8     Stephen Fuhrmann          51     1:06:22   
  9     John Crouse               51     1:08:49   
 10     Floyd Legleiter           53     1:09:38   

                Male:  55 - 59 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Clyde Landry              55     0:53:12   
  2     Mike Foster               59     0:54:06   
  3     Pete Doyle                55     1:02:43   
  4     Jamie McMillin            58     1:04:29   
  5     James McKelvey            59     1:05:47   
  6     Mark Dembosky             55     1:08:45   
  7     Gordon Denison            58     1:10:47   

                Male:  60 - 64 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Carson Black              61     1:00:23   
  2     Hans Zimmermann           62     1:01:43   
  3     Chuck Fuermann            64     1:05:54   
  4     Stanley Russell           61     1:10:04   

                Male:  65 - 69 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Phil Foster               67     1:11:15   Senior        

                Male:  70 - 74 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Ed Mighell                71     1:19:11   Senior        

                Male:  75 - 79 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  80 - 84 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  85 - 89 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  90 - 99 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

------------------------------------------------------------

                 Female Age Groups

                 Female: 0 - 14 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  15 - 19 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Isabelle Swift            18     0:59:52   

                Female:  20 - 24 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  25 - 29 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Jennie Pierce             29     0:51:43   
  2     Melissa Meyer             26     0:57:55   
  3     Linea Van Dalsen          29     1:06:25   
  4     Leslie Pearlman           28     1:14:06   

                Female:  30 - 34 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Katherine Frank           30     0:55:37   
  2     Melissa Waters            30     1:02:22   
  3     Karen Monk                34     1:04:43   
  4     Stephanie Howard          31     1:08:24   

                Female:  35 - 39 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Bev Zimmermann            38     0:49:35   
  2     Amy Regnier               39     0:53:50   
  3     Michelle Blessing         38     0:55:08   
  4     Alicia McDonnell          38     1:02:34   
  5     Diane Brown               38     1:08:38   
  6     Kay Morehead              36     1:18:04   

                Female:  40 - 44 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Susan Schenk              43     0:55:44   
  2     Teresa Taylor             41     0:57:59   
  3     Bonni Gearhart            41     0:58:08   
  4     Holly Harper              41     1:02:18   
  5     Tanya Schwindt            40     1:06:19   
  6     Diane Lopez               43     1:10:55   
  7     Kelly Jackson             41     1:14:27   

                Female:  45 - 49 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Marisa McMillen           47     1:06:13   
  2     Jane Gebhart              48     1:08:42   
  3     Marijane Martinez         49     1:09:25   
  4     Beatrice Zurcher          49     1:10:23   

                Female:  50 - 54 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Diane Ridgway             53     0:58:32   
  2     Carol Kinzy               54     1:05:16   
  3     Daryll Stevens            50     1:17:22   

                Female:  55 - 59 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  60 - 64 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  65 - 69 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  70 - 74 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  75 - 79 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  80 - 84 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  85 - 89 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  90 - 99 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.
Updated 1/15/02
 Back to results page