Pikes Peak Road Runners

Colorado Springs, Colorado


                  Kids Fall Series I Monument Valley Park
                        Colorado Springs, CO
                         October 5, 2003
                         
5 different races were run for the kids.  All the distances are approximate, and
all results are in alphabetical order.  If you have any questions with the kids
results, please send an e-mail to Dave Sorenson at dsorenson@gte.net.


                     Race 1 -- Toddlers -- 50 yards -- Untimed
                        
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Mark Bloomfield                    M          1                           924
Shae Burger                        F          5          Bergen           851
Tatum Burger                       F          5          Bergen           852
Teague Burger                      M          2                           867
Mady Calantes                      F                                     1051
CJ Fontenot                        M          2                           832
Briana Gabe                        F                                     1329
Leah Goodloe                       F          14 months                  1491
Lilliana Hamilton                  F          3          Pre-School       847
Alexander Hellenga                 M          3                           861
Raina Lee                          F          1                           843
Brandon McCoy                      M          3                           841
Kandi Pollard                      F          2                          1284
Hannah Pompeii                     F          22 months                   829
Peter Steigerwald                  M          3                           904
Justin Tonsits                     M          3          CSCS Pre         875

-------------------------------------------------------------------------------

                Race 2 -- Super Toddlers -- 1/4 Mile -- Untimed

Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Thomas Beatty                      M          3          Counterpoint     866
Rebecca Bloomfield                 F          4          Bemis            925
Rashon Broadfield                  F          5          Abrams           907
Joseph Cardaro                     M          3                           909
Chloe Cassens                      F          3                           879
Tristan Chandler                   M          5                          1309
Daron Cloudy                       M          4                           912
Maria Feldotto                     F                                     1326
Jaelyn Hershberger                 F                                     1333
Cecila Lee                         F          5          TCA              846
Eliana Lee                         F          3                           842
Emma Lilly                         F          3                           905
Kyle Mace                          M          3                          1316
Joey Mazzocco                      M                                      671
Lindsey Murray                     F                                     2920
Chase Pollard                      M          5          Preschool        534
Dario Pompeii                      M          4                          2828
Larissa Reinoehl                   F          2                           826
Cardine Rogers                     F          5                           822
Kenna Roscoe                       F          2                           926
Seth Sullivan                      M                                     1253
DeeAnna Wahl                       F          5          Skyway           878
Molly Weeks                        F          3          Calvary Pre      837
Jessica Wimp                       F          4                           820
                          
-------------------------------------------------------------------------------

                Race 3 -- Super Duper Toddlers -- 1/2 Mile -- Timed
                     
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Kayla Andrews          0:05:49.7   F          9          Antelope Trail   834
Mark Beatty            0:05:22.3   M          6          Rockrimmon       903
Adam Bertsch           0:05:11.4   M          8          Pinello          880
Jesse Bertsch          0:05:29.5   M          6          Pinello          881
Sydney Brown           0:06:16.8   F          6          Acdy Internat    862
Darianne Cloudy        0:05:54.2   F                                      802
Nicholas Coedoro       0:07:50.8   M          5                           910
Blake Evans            0:04:45.9   M          7          Col Spgs Sch    1129
Luke FandelRuden       0:07:13.7   M          6          Chipeta          818
Zachary FandelRuden    0:07:06.3   M          6          Chipeta          819
Garrett Finn           0:04:03.4   M                                     1314
Autumn Gabe            0:08:02.1   F                                     1330
Mitchell Guhl          0:04:57.9   M          8          CSCS             922
Luc Hagen              0:06:00.4   M          5          Foothills        920
Toneshia Hamilton      0:05:52.3   F          11         Abrams           810
Taylor Hershberger     0:06:01.0   M                                     1334
Emma Kidd              0:05:17.1   F                                     1335
Brenden Koehlinger     0:06:33.3   M          5          Woodmen Hills    830
Kaycee Koehlinger      0:07:07.7   F          6          Woodmen Hills    831
Megan Malinaric        0:05:08.9   F          9          Pinon Valley     883
Connor Monk            0:05:51.5   M          6          Monument Acdy    870
McKenna Monk           0:08:18.0   F          4          Monument Acdy    871
Michaela Monk          0:05:25.6   F          11         Monument Acdy    872
Lauren Murray          0:05:08.2   F                                      310
TaNia Nash             0:05:56.4   F          5          Steele          1324
Emilie Parker          0:05:42.5   F          9                          1230
Haley P Pasquariell    0:04:27.8   F          8                           915
Gabriel Reinoehl       0:08:09.1   M          5          Prairie Hills    827
Garrett Rogers         0:04:56.8   M          9                           824
Hannah Rogers          0:07:00.4   F          7                           823
Michaela Roscoe        0:05:41.3   F          9          Woodmen Hills    927
Melanie Routt          0:05:01.9   F          11         LP Middle        853
Ariel Russell          0:06:29.3   F          9          Abrams           813
Rebecca Schneider      0:06:13.5   F          8          Trailblazer      914
Samantha Steigerwald   0:06:21.6   F          5          Foothills        902
Jack Steigerwalt       0:06:41.8   M          7          Foothills        901
Ellie Sullivan         0:07:30.7   F                                      828
Peter Tonsits          0:04:25.6   M          8          CSCS             873
Reese Tonsits          0:07:04.7   M          6          CSCS             874
Dustin Wahl            0:04:57.3   M          8          Skyway           877
Willy Weeks            0:06:01.5   M          6          Steele           836
Christian Wingfield    0:04:12.1   M          9          Pike Pk Christ   860
                     
-------------------------------------------------------------------------------

             Race 4 -- Big Super Duper Toddlers -- 1 Mile -- Timed
                  
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Jerred Abdella         0:09:21.2   M          8          Falcon           869
Kyle Allison           0:08:19.7   M          8          Chipeta          864
Oscar Archuleta        0:08:37.7   M          8          Manitou Spgs     884
Grace Comiskey         0:12:59.6   F          10         Steele           659
Jon Comiskey           0:10:59.3   M          8          Steele          1489
Andy Denicola          0:09:08.3   M          6          Monument Acdy    886
Aaron Goering          0:09:58.3   M          11         Abrams           816
Joanna Guhl            0:09:10.9   F          11         CSCS             923
Sarah Guhl             0:08:52.8   F          11         CSCS             921
Tucker Hamilton        0:07:19.7   M          8          Rockrimmon       848
Kyle Jones             0:08:51.9   M          9          Abrams           808
Ashley Leach           0:10:22.6   F          10         Abrams           804
Jake Lubbers           0:14:03.1   M          11         Rockrimmon       908
Marshall Murphy        0:08:26.6   M          10         Basalt Middle    887
Airyn Nash             0:12:07.1   F          6          Steele          1480
Jasmyn Nash            0:09:43.7   F          7          Steele          1497
Nikayla Nash           0:09:33.2   M          11         Russell Middle  1490
Kappie Pearson         0:08:10.8   M                                     1145
Christopher Penwell    0:09:01.7   M                     Abrams           807
Bradford Rogers        0:08:08.9   M          11                          825
Jason Seidman          0:11:03.3   M          11                          833
Emmet Subka            0:07:54.3   M                                     1383
Olivia Subka           0:08:47.0   F                                     1256
Draper Sullivan        0:10:07.0   M                                     2825
Brandi Tooley          0:10:19.8   F          10                          845
Connor Vaughan         0:08:28.0   M          8          Homeschool       850
Jessica Whisman        0:09:12.7   F          10         Gateway          812
Karon Williamson       0:09:09.9   M                     Abrams           803
Katie Wimp             0:10:21.3   F          8          Venetucci        821
Ben Wingfield          0:08:33.1   M          12         Pike Pk Christ   859

-------------------------------------------------------------------------------

        Race 5 -- Really Big Super Duper Toddlers -- 1 1/2 Miles -- Timed

Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Bilal Abdullah         0:12:10.8   M          10         Abrams          2809
Alyssa Andrews         0:12:39.5   F          12         Eagleview        835
Terissa Angell         0:11:45.9   F          11         Timberview       913
Adam Avischious        0:11:28.1   M          9          TCA              844
Matthew Avischious     0:11:29.8   M          11         TCA              849
Louis Benson           0:12:43.4   M          10                          857
Keegan Beuger          0:10:53.3   M          10                          858
Alexandra Brown        0:14:52.6   F          8          Acdy Internat    863
Rachel Buehl           0:11:27.2   F                                     1297
Jack Burger            0:09:30.7   M          10                          856
Daniel Caprera         0:11:32.8   M          10                          854
Brandon Clark          0:11:24.6   M          9          Iron Horse      1338
Danny Clark            0:16:29.0   M                                     1486
Fulton Crabtree        0:13:47.9   M          13         Sproul Middle    888
Daniel Donat           0:11:20.6   M          10         Prairie Hills    683
Ryan Donat             0:10:42.7   M          10         Prairie Hills   1839
Lauren DorseySpitz     0:09:36.5   F          12         Pitts Middle     868
Sam Feldotto           0:10:03.9   M          13         TCA              882
Matt Frier             0:12:41.8   M                                     1327
Amanda Garrett         0:16:18.7   F          9          Abrams          2806
Jason Hamilton         0:10:56.9   M          13         Peyton Middle   1128
Issaac Herold          0:11:10.5   M          12         North Middle     815
Michael Jenkins        0:11:13.2   M          10         Abrams           801
Kelly Loud             0:13:55.1   F          12         Mountain Ridge   885
Kassie Mazzocco        0:11:05.0   F                                      731
Zack McFeron           0:12:46.4   M          13         Peyton Middle    811
Patrick McMahon        0:11:02.6   M          13         Chey Mtn Jr      814
Mathew Moore           0:11:18.8   M          13         Eagleview        936
Deven Morgado          0:14:33.7   M          10         Abrams           805
Taylor Oseland         0:16:35.9   F                                      739
Abigail Parker         0:11:33.1   F          12                          797
Kevin Parks            0:10:24.6   M          10         Abrams           800
Charlie Person         0:12:44.7   M                                     1496
Levi Pollard           0:12:19.0   M          12         Peyton Middle   1571
Laurel Rathbun         0:13:41.0   F                                      741
Levi Ropp              0:14:32.8   M          9                           817
Mason S Schiefelbei    0:21:43.9   M          8          Iron Horse       911
Kevin Schwindt         0:11:51.8   M          11                          806
Rani Schwindt          0:11:00.0   F          12                          809
Alex Tzeng             0:11:53.0   M          10         Bergen Valley    838
Ariana Tzeng           0:12:54.8   F          13         Evergreen        839
Devin Wahl             0:10:20.4   M          13         Chey Mtn Jr      876
 Back to results page