Pikes Peak Road Runners

Colorado Springs, Colorado

Combined Results (4 Races)


                 Kids Fall Series IV Palmer Park
                        Colorado Springs, CO
                         November 14, 2004
                         
3 different races were run for the kids.  All the distances are approximate, and
all results are in alphabetical order.  If you have any questions with the kids
results, please send an e-mail to Dave Sorenson at dsorenso@gte.net.


164 Total Finishers

             Race 1 -- Toddlers -- 60 meters -- Untimed -- 16 Finishers
                        
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Gianna Bartalo                     F          3          Eagleview        291
Kyla Carpenter                     F          2.25                        483
Briana Gabe                        F          2                           621
Trey Kennedy                       M          2          Martinez         673
Raina Lee                          F          2          TCA              701
Zoe Medina                         F          2                           726
Logan Murray                       M          1                           741
Claire O'Connor                    F          3          Grace Best       754
Hannah Pompeii                     F          2          1st United Met   769
Larissa Reinoehl                   F          3                           780
Connie Sun                         F          2                          1187
Joshua Sun                         M          3                          1199
David Trillo                       M          2          Ridgeview       1237
Emily Trillo                       F          3          Remington       1241
Luke Wieland                       M          2                          1377
Orion Wilson                       M          2                          1385


-------------------------------------------------------------------------------

      Race 2 -- Super Duper Toddlers -- 750 meters -- Timed -- 44 Finishers
                     
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Lydia Bartalo          0:05:10.8   F          6          TCA              296
Thomas Beatty          0:06:15.8   M          4          Counterpoint     306
Addie Buckingham       0:05:21.7   F          6          TCA              380
Brittany Cardin        0:06:35.3   F          5          Bristol          463
Marisa Cardin          0:05:29.9   F          8          Bristol          479
Trisha Carlson         0:04:12.3   F          5          Steele           481
Chole Cassens          0:07:06.7   F          4                           485
Tyko Costandine        0:05:46.9   M          8          CMCA             509
Michael Day            0:04:35.2   M          9          French          1409
Benjamin Dingman       0:04:17.6   M          6          Acdy Intl        530
Maria Feldotto         0:05:55.0   F          5          TCA K            555
Autumn Gabe            0:06:47.2   F          6                           620
Lilliana Hamilton      0:05:04.9   F          4          Pre-school       632
Chris James            0:05:05.8   M          9          French           665
Hannah Kennedy         0:04:54.2   F          8          Martinez         671
Matt Kennedy           0:05:07.2   M          6          Martinez         672
Brenden Koehlinger     0:05:50.8   M          6          Woodmen Hills    687
Kaycee Koehlinger      0:05:03.4   F          7          Woodmen Hills    688
Cecilia Lee            0:06:41.1   F          6          TCA              698
Eliana Lee             0:08:20.0   F          4          TCA              699
Kyle Lehfeldt          0:04:44.3   M          8          Frontier         702
Deanna Ly              0:05:38.0   F          10                          709
Mary Means             0:07:10.5   F          4                           724
Addie Mullins          0:04:33.2   F          7          Frontier        1408
Lauren Murray          0:05:24.1   F          8          Trailblazer      739
Lindsey Murray         0:05:28.4   F          4                           740
Michelle Mutu          0:08:24.1   F          4          PPCS             742
Patrick O'Connor       0:07:01.0   M          6          Holy Trinity     755
Thomas O'Connor        0:06:09.4   M          5          Holy Trinity     756
Alexis Peck            0:06:10.7   F          10         French           763
Dario Pompeii          0:05:56.8   M          5          1st United Met   768
Gabriel Reinoehl       0:08:18.7   M          6          Prairie Hills    779
Sophia Reynolds        0:04:51.8   F          4          Pre-school       786
Crystal Romero         0:05:42.7   F          7                           792
Katie Russ             0:04:14.9   F          7          St. Anne's       796
Skylar Smoker          0:05:00.3   M          5                          1134
Kyle Stearns           0:07:03.9   M          5          1st United Met  1153
Landon Suter           0:06:33.4   M          4          CSCS            1452
Joshua Threle          0:05:44.6   M          5                          1453
Jonah Tiegs            0:07:38.2   M          4          Homeschool      1220
Justin Tonsits         0:06:52.2   M          4          CSCS            1221
Colin Welge            0:05:59.8   M          5          Acdy Intl       1353
Jackson Wieland        0:06:17.1   M          7          da Vinci Acdy   1373
Wyatt Wieland          0:06:16.3   M          5                          1380
                     
-------------------------------------------------------------------------------

   Race 3 -- Big Super Duper Toddlers -- 1711 meters -- Timed -- 104 Finishers
                  
Alphabetical Results

Name                   Time       Sex  Grade  Age        School            Bib#
Jerred Abdella         0:10:30.5   M          9                            29
David Alexander        0:08:18.2   M          11         Eagleview         62
Devon Allison          0:08:39.1   M          11                           63
Kyle Allison           0:08:44.3   M          9          Chipeta           70
Steve Allison          0:08:22.5   M          12         Holmes            72
Terissa Angell         0:08:24.7   F          12         Timberview Mid   127
Samantha Barker        0:11:18.3   F          10         Kilmer           286
Abigail Bartalo        0:10:05.2   F          8          TCA              289
Hannah Bartalo         0:08:29.8   F          11         TCA              292
Mark Beatty            0:09:06.3   M          7          Rockrimmon       297
Julia Bishop           0:07:26.1   F          11         Monument Acdy    344
Benjamin Brown         0:07:55.5   M          9          TCA              378
Kelsey Brown           0:07:33.6   F          13         TCA North       1411
Beth Burns             0:07:45.4   F          12         Cheyenne Mtn     433
Tyler Burns            0:07:56.9   M          9          Broadmoor        434
Christina Busche       0:09:00.4   F          9          Springs Ranch    438
Alex Byrne             0:06:48.7   M          13         CMJH             459
Jake Carlson           0:09:10.2   M          7          Steele           480
Alexander Cipoletti    0:10:31.3   M          12         Holmes           489
Ben Cipoletti          0:08:44.8   M          9          Steele           490
Chip Cipoletti         0:08:47.0   M          7          Steele           492
Nick Cipoletti         0:09:04.6   M          11         Holmes           496
Brandon Clark          0:07:14.6   M          10         Iron Horse       497
Danny Clark            0:08:37.3   M          7          Iron Horse       500
Emily Dingman          0:10:13.3   F          8          Acdy Intl        531
Dakota Dolan           0:09:53.7   M          9          Scott            533
Taylor Dolan           0:09:51.2   M          7          Scott            534
Collin Eaton           0:09:56.0   M          9          TCA              547
Mariah Eaton           0:11:35.0   F          11         TCA              549
Sam Feldotto           0:07:26.5   M          14         TCA              556
Garrett Finn           0:07:42.3   M          9          Manitou Spgs     557
Kendall Fitzgerald     0:10:20.2   F          6          da Vinci Acdy    599
Taylor Fogg            0:08:59.0   F          9          Grace Best       601
Matt Frier             0:09:05.1   M          11         TCA              618
Naveed Ghasem          0:10:26.4   M          10         Lewis Palmer     624
Chelsea Gibas          0:08:10.1   F          10         Manitou Spgs     625
Tucker Hamilton        0:07:21.0   M          9          Rockrimmon       633
Michael Hamlin         0:10:02.6   M          10         Lewis Palmer     653
Jaimee Havens          0:12:52.2   F          11         French           655
Jessica Hibbert        0:10:06.6   F          9          Pinon Valley     661
Jodie Hight            0:10:29.6   F          10         Abrams           662
Josh James             0:08:42.1   M     6    11         French           666
Josh Kenyon            0:08:33.0   M          12         French           674
Emma Kidd              0:09:58.0   F          9          Pinon Valley     675
Brandon Lawson         0:09:31.3   M          13         French           696
Kenneth Lawson         0:11:02.8   M          11         French           697
Kassandra Mazzocco     0:07:48.7   F          14         TCA              718
Emma McLaughlin        0:10:16.7   F          8                           720
Will McLaughlin        0:13:03.2   M          6          da Vinci Acdy    721
Abe Means              0:10:49.0   M          6          Prairie Winds    722
Amanda Means           0:12:10.1   F          8          Prairie Winds    723
Linda Medina           0:10:59.4   F          7          Abrams           725
Miranda Mitchell       0:11:25.5   F          8          Corpus Christi   731
Marissa Mlynarczyk     0:11:32.0   F          9          Springs Ranch    732
Monica Mlynarczyk      0:15:18.3   F          7          Springs Ranch    733
Brittni Murnock        0:08:01.9   F          12         Jenkins          736
Greg Murnock           0:09:57.0   M          11         Academy          737
Kevin Murnock          0:11:12.4   M          7          Academy          738
Bobby Nicolls          0:06:19.1   M          13         Sagewood         750
Daniel Nicolls         0:06:30.8   M          12         Sagewood         751
Taylor Oseland         0:11:28.1   F          7          Keller           757
Abbey Parker           0:08:43.6   F          13         Creekside        759
Emilie Parker          0:10:07.0   F          10                          760
Logan Prater           0:09:51.7   F          6          Talbot           775
Laurel Rathbun         0:08:57.4   F          8          Homeschool       777
Kaci Rex               0:08:53.5   M          10         TCA              781
Kobi Rex               0:06:55.2   M          12         TCA              782
Kyle Rex               0:07:56.5   M          6          TCA              783
John Reynolds          0:07:16.8   M          9          Littlton Acdy    785
Angelo Romero          0:10:17.6   M          11         French           791
Ryan Russ              0:06:57.9   F          12         St. Anne's       797
Kevin Schwindt         0:07:38.7   M          12         TCA              833
Monica Schwindt        0:08:51.1   F          11         TCA              836
Jason Seidman          0:11:27.5   M          12         Holmes           849
Christian Shafer       0:08:58.5   M          9          Patriot          864
Cory Shafer            0:08:54.3   M          11         Carson Middle    877
Jeffrey Shrum          0:09:39.7   M          8          French           996
Raquel Shrum           0:12:43.2   F          11         French           997
Elena Slavoski         0:08:18.7   F          9          Holy Trinity    1011
Kara Slavoski          0:07:16.1   F          12         Holy Trinity    1018
Savanna Smoker         0:10:13.6   F          8                          1125
Jessica Sorensen       0:12:58.9   F          8          Singing Hills   1135
Jeffrey Sorenson       0:07:07.2   M          12         Elizabeth Mid   1136
Molly Spalding         0:08:33.5   F          10         Mountain View   1139
Shelby Stableford      0:07:13.5   F          10         TCA             1140
Alex Stearns           0:10:53.9   M          7          Cheyenne Mtn    1145
Erik Stearns           0:11:33.0   M          18 mos.    FUMC            1148
Cathlyn Stone          0:10:32.8   F          12         Creekside       1159
Michelle Stone         0:10:01.7   F          10         Kilmer          1160
Weiliang Sun           0:13:46.2   M          8          TCA Central     1207
Kareer Tapia           0:15:25.9   F          5          Pioneer         1217
Aaron Tiegs            0:14:32.2   M          6          Homeschool      1451
Peter Tonsits          0:08:17.8   M          9          TCA Central     1229
Reese Tonsits          0:12:46.1   M          7          TCA Central     1230
Auriana Tapia          0:12:29.4   F          9          Pioneer         1236
Diana Trillo           0:09:35.5   F          9          Remington       1238
Paola Trillo           0:11:08.4   F          7          Remington       1255
Jason Ungvarsky        0:12:55.0   M          8          TCA             1263
Connor Vaughan         0:08:19.7   M          9          Homeschool      1269
Brandon Vega           0:09:17.2   M          9                          1277
Scott VonThun          0:07:57.3   M          11         Jenkins         1309
Evan Walters           0:09:19.9   M          8          Woodman Hills   1450
Jeff Warren            0:06:29.8   M          13         TCA             1336
Tessa Wray             0:10:06.0   F          10         Pioneer         1392
 Back to results page