Pikes Peak Road Runners

Colorado Springs, Colorado


 2002 Winter Series II Wolford Elementary - 15K

           Results Sorted By Age Groups

                  Male Age Groups

                 Male: 0 - 14 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  15 - 19 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Adam Danielson            18     1:01:58   Pine Creek    
  2     Larry Witte               18     1:12:09   Pine Creek    
  3     Matt Moscoso              19     1:19:56   
  4     Major Sizemore            16     1:23:03   Mesa Ridge    
  5     Larry Serrone             15     1:28:52   Mesa Ridge    

                Male:  20 - 24 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  25 - 29 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Garrett Ianacone          25     1:04:06   
  2     Matt Sherman              29     1:13:44   Clydesdale    
  3     John Heisel               29     1:14:35   

                Male:  30 - 34 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Eric Billmeyer            32     0:56:58   
  2     Brian Kates               30     0:59:34   
  3     Eric Peterson             30     1:00:29   
  4     Art Long                  32     1:07:13   
  5     Todd Burgess              32     1:10:59   
  6     Kevin Wilder              34     1:11:20   
  7     Jonathan Fitton           32     1:11:25   
  8     John Hann                 34     1:13:23   
  9     Robert Gully              32     1:20:20   Clydesdale    
 10     Gary Brockett             33     1:23:31   
 11     John Schwenk              32     1:24:08   
 12     Gregory Leonard           32     1:35:10   
 13     Paul Looney               34     1:41:42   

                Male:  35 - 39 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Jon Schoenberg            38     0:58:21   
  2     Stan Lambros              36     1:03:12   
  3     Neal Taylor               39     1:06:44   
  4     Marc Kipp                 39     1:10:04   
  5     Chris Sherry              37     1:12:27   
  6     Mike Caslin               38     1:12:37   
  7     Clint Rasic               36     1:14:45   
  8     Jeff Angus                36     1:16:21   
  9     Kenneth Stauffer          39     1:17:20   
 10     Ross Barnhart             38     1:19:31   
 11     Dan Arnold                37     1:27:35   Clydesdale    
 12     Jeff Van Bemden           38     1:37:33   

                Male:  40 - 44 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Randy Rodman              40     1:03:51   
  2     John Goodloe              40     1:04:38   
  3     Mark Koch                 42     1:06:18   
  4     Ben Valdez                41     1:09:09   
  5     Randy Culver              40     1:11:52   
  6     John Pugsley              41     1:12:35   
  7     Robin Fontenot            41     1:12:59   
  8     Michael North             43     1:14:40   
  9     David Wick                41     1:14:46   
 10     Christian Murdock         40     1:14:58   
 11     Victor Olguin             44     1:17:55   
 12     Kevin Angell              41     1:19:19   
 13     Al Kelly                  42     1:20:38   
 14     Mark McMillen             43     1:20:43   
 15     K Edwards                 44     1:21:26   
 16     Andy Olsen                42     1:25:51   Clydesdale    
 17     Greg Leger                41     1:26:23   
 18     Lee Burton                41     1:27:39   
 19     Charlie Malin             42     1:35:47   
 20     Steve Noel                41     1:39:54   

                Male:  45 - 49 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     John Victoria             47     0:59:50   
  2     Rich Hadley               46     1:01:47   
  3     Kenneth Baldrey           49     1:11:39   
  4     Dan Jensen                45     1:13:02   
  5     Randy Lindsey             48     1:14:44   
  6     Nick Leyva                48     1:18:23   
  7     Steven Jennings           47     1:21:05   
  8     Ed Gleason                46     1:22:09   
  9     Regan Arntzen             45     1:29:05   
 10     John Crawford             47     1:33:43   Clydesdale    
 11     Jim Massa                 49     1:55:14   

                Male:  50 - 54 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Larry Miller              51     1:05:23   Incline Runner
  2     Eck Zimmermann            50     1:07:55   
  3     Ted Bidwell               52     1:09:23   
  4     Dave Diaz                 53     1:09:51   
  5     James Robinson            50     1:15:22   
  6     Dan Moyer                 52     1:17:27   
  7     Floyd Legleiter           53     1:30:17   
  8     John Crouse               51     1:30:48   
  9     Stephen Fuhrmann          51     1:34:18   
 10     Doug Besant               51     1:36:39   

                Male:  55 - 59 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Clyde Landry              55     1:12:49   
  2     Mike Foster               59     1:13:28   
  3     Jamie McMillin            58     1:24:05   
  4     James McKelvey            59     1:30:25   
  5     Gordon Denison            58     1:35:39   

                Male:  60 - 64 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Jim Romero                61     1:14:03   
  2     Hans Zimmermann           62     1:24:11   
  3     Chuck Fuermann            64     1:28:17   

                Male:  65 - 69 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Rich Romero               65     1:13:09   Senior        
  2     Bob Bussey                67     1:33:11   Senior        
  3     Phil Foster               67     1:37:24   Senior        

                Male:  70 - 74 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Ed Mighell                71     1:34:28   Senior        

                Male:  75 - 79 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  80 - 84 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  85 - 89 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Male:  90 - 99 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

------------------------------------------------------------

                 Female Age Groups

                 Female: 0 - 14 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  15 - 19 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Isabelle Swift            18     1:17:57   

                Female:  20 - 24 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Tracy Blackman            24     1:42:48   

                Female:  25 - 29 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Alena Grabowski           29     1:09:19   
  2     Melissa Meyer             26     1:17:57   
  3     Leslie Pearlman           28     1:37:05   

                Female:  30 - 34 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Katherine Frank           30     1:10:57   
  2     Melissa Waters            30     1:25:26   
  3     Stephanie Howard          31     1:29:03   

                Female:  35 - 39 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Bev Zimmermann            38     1:07:47   
  2     Amy Regnier               39     1:10:06   
  3     Michelle Blessing         38     1:10:24   
  4     Tammy Stone               39     1:18:57   
  5     Diane Brown               38     1:29:38   
  6     Kay Morehead              36     1:36:37   

                Female:  40 - 44 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Susan Schenk              43     1:13:51   
  2     Teresa Taylor             41     1:20:23   
  3     Cindi Lapp                43     1:22:23   
  4     Diane Lopez               43     1:30:02   
  5     Donna Kelly               44     1:33:33   
  6     Karen Lambert             40     1:34:45   
  7     Kelly Jackson             41     1:38:19   

                Female:  45 - 49 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Marijane Martinez         49     1:24:22   
  2     Susan Gebhart             46     1:26:19   
  3     Marisa McMillen           47     1:27:13   
  4     Kristine Peterson         49     1:27:56   
  5     Beatrice Zurcher          49     1:29:44   
  6     Jane Gebhart              48     1:29:47   
  7     Laura Engleman            48     1:35:00   

                Female:  50 - 54 
Place   Name                      Age    Time      Team
  1     Diane Ridgway             53     1:16:07   
  2     Carol Kinzy               54     1:24:19   
  3     Daryll Stevens            50     1:36:15   

                Female:  55 - 59 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  60 - 64 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  65 - 69 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  70 - 74 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  75 - 79 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  80 - 84 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  85 - 89 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.

                Female:  90 - 99 
Place   Name                      Age    Time      Team
No finishers in this age group.
 Back to results page